Siin on tabalukud ja elektroonilised lukud, kuid ilma akuta: need avanevad NFC-ga

Siin on tabalukud ja elektroonilised lukud, kuid ilma akuta: need avanevad NFC-ga

NFC (Near Field Communication) on tehnoloogia, mida pole seni täielikult ära kasutatud, vähemalt vaadates selle levikut igapäevastes tegevustes. Kuid see võimaldab selliseid lahendusi nagu Infineon, millel on müügil uus kiip võimaldab avada NFC lukke ilma akuta, sest kasutatav energia võetakse nutitelefonist.

Lukk on mehaaniline ja digitaalne, kuid akut pole vaja

Kiip kannab nime NAC1080 ja põhineb 32-bitisel ARM Cortex M0 CPU-l, mille madala energiatarbimise tõttu kasutatakse laialdaselt asjade Interneti valdkonnas.

NAC1080-l on võimalus pidada dialoogi seadmete vahel lähiväljaside kaudu, nii et see tunneb ära NFC-antennile läheneva telefoni ning suudab koguda nutitelefoni energiat ja kasutada seda lihtsate mehhanismide, näiteks tabaluku luku juhtimiseks. Kiibiga sobitatud Infineon, et tutvustada oma tehnoloogiat.

See pole midagi ülemäära keerulist ega maagilist, sest Infineoni kiip tugineb väga väikesele 3 V elektrimootorile ja kondensaator, mis kogub telefonist väikese laengu mootori toiteks ja laske tabaluku lukul avaneda ja sulguda.

Kiibil on loomulikult ka 60KB püsimälu (NVM) teek, mis seda saab kasutada lukule läheneva NFC-seadme juurdepääsumandaatide salvestamiseks; muidu piisaks tabaluku avamiseks või juhitava mehhanismi aktiveerimiseks suvalisest nutitelefonist.

See pole üldse esimene NFC-lukk. Midagi sarnast nägime juba 2016. aastal Soome firmaga iLOQ, kuid Infineonil on müügis vaid kiip, mis seetõttu võivad seda kasutada kõik tootjad sarnastel eesmärkidel.

Arvestades kaalul olevaid võimsusi ja telefone, mis suudavad NFC kaudu toota keskmiselt 20 mW (kiip on positiivselt testitud Apple’i, Samsungi ja Xiaomi seadmetega), ei sobi tehnoloogia nutitelefoni võlvi sulgemiseks. nutitelefon.pank, aga võib-olla saab seda kasutada klientide viisakuskastide või koolikappide jaoks.

Seda tüüpi tehnoloogia sobib väga hästi just nendes mehaanilise ohutuse kontekstides, kus soovitakse jääda digiteenuste valdkonda, kuid ilma, et peaks teatud aja möödudes tingimata kõiki ujula kappide patareisid vahetama. .

Leave a Comment

Your email address will not be published.