riskib salvi eest aasta diskvalifitseerimisega, Atalanta hädas- Corriere.it

riskib salvi eest aasta diskvalifitseerimisega, Atalanta hädas- Corriere.it

alates Marco Bonarrigo

Atalanta mängija on nandrolooni metaboliitide suhtes positiivne: Jos Paolominot ähvardab 12-kuuline diskvalifitseerimine ja MM-i vahelejätmine. Süü salvi, aga karbile on kirjutatud doping

Enne paki kliendile üleandmist Trofodermiinhoolikamad apteekrid küsivad alati, kas toodet peaks kasutama a sportlane. Nad teavad klosteboolatsetaat, salvi toimeaine (ravimiseks käsimüügis olev steroidsalv keeb ja haavadhind 8/9 eurot) a võimas ja keelatud toimeaine. Positiivse testi saamiseks piisab loorist nahal ja igal aastal esineb kümneid juhtumeid (Itaalias ja kogu maailmas), hoolimata pakendile trükitud punasest dopingutemplist.

Eile kuulsa sportlase mitmeteistkümnes mittenegatiivsus: Atalanta argentiinlasest kesklinna Jos Luis Palomino jäi Nado Italia üllatuskontrolli vahele ja Riiklik Antidopingu Tribunal peatas koheselt mängukeelu. 32-aastane Palomino saabus Bergamosse 2017. aastal Bulgaaria meistrivõistlustelt: viie hooajaga mängis ta 156 mängu ja lõi 8 väravat. 2021. aastal esimest korda Argentina koondisse kutsutuna saab ta ilmselgelt vastuanalüüse küsida. Kui positiivsus leiab kinnitust, läheb ta kohtu alla: teda ähvardab aastane diskvalifitseerimine. Tema kohalolek MM-il on tegelikult võimatu.

Closteboli metaboliitide positiivsus on neetud klassika spordis. Midagi teab sellest Itaalia paraolümpia absoluutne staar sprinter Martina Caironi, kes ravis (arsti poolt välja kirjutatud) ravimiga jalakännu rebendeid: tema 12 kuud kestnud diskvalifitseerimine vähendati neljale ja föderaaltervise vead. hooldus sanktsioneeritud. Sel juhul arutati ka toote liberaliseerimise kasulikkust teatud sportlaste kategooriate jaoks, kuid Wada oli vastu: klostebol parandab jõudlust.

Arhiivis on kirjas Riccardo Moraschini (korvpall) ja Fabio Lucioni (jalgpall) aasta diskvalifitseerimine koos karmi karistusega arsti eest, kes määras ravimi Benevento mängijale marrastuse raviks: dopinguvastaste seaduste mitteteadmine. lubatud, kui tegemist on profisportlasega, kuid karistus on suurem, kui tegemist on spordiarstiga, kes peab teadma Wada koodeksit läbi ja lõhki.

Kõige karmima karistuse (18 kuud) määras Lausanne’i Tasa norralasele Therese Johaugile, neli olümpiakulda ja 14 maailmameistrivõistlust murdmaasuusatamises, millega kehtestati kohtupraktika, millel põhinevad kõik riiklikud antidopingukohtud: Sportlane – loeb lause – välja jäetud põhipaketi kontroll, mis mitte ainult ei sisaldanud koostisosana keelatud aineid, vaid sisaldas ka selget dopinguhoiatust.

27. juuli 2022 (muutus 27. juuli 2022 | 11:30)

Leave a Comment

Your email address will not be published.