RID – Itaalia kaitseajakiri

RID – Itaalia kaitseajakiri

Farnborough’s tutvustas Ühendkuningriik oma hüperhelikiirguse uurimise edenemist ning esitles Rolls Royce’i, Reaction Enginesi ja Kuningliku õhujõudude kiirvõimete büroo (RCO) vahelist liitu. Lennunäitusel esitleti Hypersonic Air Vehicle Experimental (HVX) projekti raames lähiaastatel ehitatava korduvkasutatava hüperhelilennuki mudelit Concept V.

Idee pole veel lõplik ja nagu nimigi ütleb, on see vaid üks vähestest disainilahendustest, mille kallal meeskond töötab. Kui see on tehtud näidatud kujul, oleks tulemuseks umbes 9 m pikkune ja 4 m tiibade siruulatus. Demonstratsiooni keskmes on tõukejõusüsteem, mille teeb võimalikuks Reaction Enginesi välja töötatud uuenduslik eeljahuti, mis jahutab sissetulevat õhku mootoris ülehelikiirusel. Reaction Engines on eeljahuti ja sellega kaasasoleva mootori SABRE kallal töötanud juba aastaid eesmärgiga võimaldada välja töötada kosmoselennukeid, mis suudaksid tungida kosmosesse ühe üleminekuetapiga õhuhingamismootorilt rakett eksoatmosfääriliseks tõukejõuks. Alates 2019. aastast on aga tänu RAF-i RCO esialgsele 10 miljoni naela eraldamisele Reaction Enginesi eeljahutit uuritud ka hüperhelikiirusega lendude ning juba olemasolevate lennukite jõudluse ja tööea parandamise seisukohast. Esimesed tegevused keskendusid eelistele, mida sissetuleva õhu jahutamine tänapäeval reaktiivmootorile, täpsemalt Eurofighter TYPHOON EJ200-le, võib tekitada. Nendel liinidel arendust jätkav HVX peaks viima reaktiivmootorini, mis tänu eeljahutile ja sissetuleva õhu jahutamisele võimaldab lennukil liikuda nullkiiruselt suure Machi numbrini, mis on sel hetkel suurem kui 4 , oleks turbiin tihendatud ja tõukejõud tuleks Ramjet-tüüpi mootorilt, mis vajab töötamiseks juba suure Machi arvuga sisselaskeõhku.

Reaktsioonimootorite eeljahuti, mis on seotud veel tundmatu reaktiivmootoriga, on juba läbimas maapealse katsetamise kampaaniat, mis muutub järk-järgult realistlikumaks, kuni demonstreeritakse kogu süsteemi toimimist, esialgu maa peal ja võib-olla ka lennu ajal 2023. aastal. Eeljahutit on viimastel aastatel juba individuaalselt demonstreeritud tänu mitte ainult Briti valitsuse, vaid ka ESA, NASA ja USAF-i vahendite toetusele. 2019. aasta lõpus demonstreeris eeljahuti oma võimeid 5. Machi juures, jahutades sissetuleva õhu kahekümnendiku sekundiga 1000°-lt 100°-ni.

Ameerika Ühendriikides Colorado õhu- ja kosmosesadama TF2 laboris läbi viidud katsed hõlmasid General Electric J79 turboreaktiivmootori kasutamist, et tekitada õhuvool suurel kiirusel ja temperatuuril. Sissetuleva õhu jahutamine võimaldab soojusvahetist allavoolu paigutatud mootoril töötada, olenemata tegelikust kõrgusest ja kiirusest, nii, nagu oleks see merepinnal ja parimates võimalikes tingimustes, et tekitatud tõukejõud oleks maksimaalne. Seda saab teoreetiliselt kasutada mitmel viisil, võimaldades täpselt uuenduslikke tõukejõu valemeid kosmosesse lendamiseks või väga suure kiiruse säilitamiseks atmosfääris või kulumise ja saaste järsuks vähendamiseks.

HVX on osa Ühendkuningriigi uuendatud jõupingutustest hüperhelikiirguse valdkonnas. AUKUSe lepingute kaudu oli riigil võimalik pääseda juurde ka Austria-Ameerika SciFire (Southern Cross Integrated Flight Research Experiment) projekti oskusteabele. Kaitseteaduse ja -tehnoloogia laboris on käimas projektid kiirrelva aerodünaamiliste tehnoloogiate ja valemite demonstreerimiseks ning kaitseväe staabiülem on parlamendi kaitsekomisjonile avalikult kordanud, et peab esmatähtsaks hüperheli- ja vastuhühelivõimeliste võimete omandamist. järgmistel aastatel.


Jälgi meid ka meie Telegrami kanalil.

Leave a Comment

Your email address will not be published.