Pese väga määrdunud Porsche GT3: vaata, mis juhtub (VIDEO)

Pese väga määrdunud Porsche GT3: vaata, mis juhtub (VIDEO)

Larry Kosilla AMMONYCist oli seekord lõbus, pannes särama suurejoonelise Porsche GT3 992. Erakordne mudel, kuid väga raskesti puhastatav.

Porsche on oma ajaloo jooksul välja toonud stiili ja pannud miljoneid fänne unistama. Suure jõudlusega GT3 sari toodi turule 1999. aastal 996 mudelil. Põhjused, mis sundisid Stuttgarti tehnikuid mootori iga hobujõudu pigistama, olid seotud FIA GT3 Cupi homologeerimisega. Tegelikult tähistas esimene GT3 kogu oma ajaloo jooksul ajastut riiklikes ja piirkondlikes Porsche Carrera Cupi ja GT3 Cup Challenge sarjades, aga ka rahvusvahelises Porsche Supercupis FIA vormel 1 maailmameistrivõistluste toetuseks.

Porsche logo (Adobe Stock)
Porsche logo (Adobe Stock)

Esimene GT3 sündis võidusõiduks, sisuliselt ei olnud “tee” elemente. See oli alasti ja toores sportauto, millel polnud ühtegi komponenti, mis võiks seda kaaluda. Tagaistmete, heliisolatsiooni, tagumiste kõlarite, katuseluugi ja kliimaseadme kaudu. Erinevus oli loomulikult ka standardne lameda kuue mootor koos integreeritud kuivkarteriga. Stuttgardis konstrueerisid nad spetsiaalse vabalthingava mootori, mis põhineb Porsche 962 ja 911 GT1 mudelitel. Võidusõiduautod olid koplikeskkonnas tuntud disainer Hans Mezgeri loodud mootori “Mezger” järgi. Mootoril oli originaal 911 mitmekülgne õhkjahutusega kuivkarteri karter koos välise õlimahutiga.

996 GT3 tootis 360 hj (265 kW) võrreldes standardse 996 300 hj (221 kW). Märkimisväärne erinevus, mis äratas kohe fännide huvi. GT3 mootor sarnanes 962 omaga, täielikult vesijahutusega, põhinedes samal karteril. Erinevus seisneb selles, et GT3, nagu ka õhk- ja vesijahutusega 959, kasutas kahte silindripead, millest kumbki kattis kolme silindriga. Kõik oli loodud maksimaalse jõudluse saavutamiseks. GT3 toodi turule madalama ja ümberkalibreeritud vedrustussüsteemi, suuremate pidurite, kergemate rataste ja uue esikaitserauaga koos tagaspoileriga, et suurendada survejõudu. Auto oli seega maa külge kinnitatud.

Viie aasta pärast, 2004. aastal, kasutas Porsche uue GT3 turuletoomiseks 996 ümberkujundust. Mootori võimsus saavutas 381 hj (280 kW) ja pöördemoment 385 Nm (284 naela jalga), millest 80% oli saadaval alates 2000 p/min. GT3 kasutas Carrera 4 kere, kuid väga erineva jõudlusega. 0–100 km/h kihutas auto 4,5 sekundiga, veerandmiil aga vaid 12 sekundiga. Erakordne juht ja testija Walter Röhrl läbis Nürburgringi Nordschleife uue mudeliga GT3 7 minuti ja 56 sekundiga, mis on kangelaslik saavutus selle aja kohta, mida Stuttgarti maja kasutas superauto reklaamimiseks.

Porsche GT3 autopesula

Auto kuulsus kasvas üha enam. Porsche sõitis lainel, avalikustades ka GT3 versiooni, mille nimeks sai RS, mis oli veelgi rohkem rajale keskendunud. RS tähendab RennSporti, saksa keeles sõna-sõnalt võidusõidusporti. 2006. aastal esitles Porsche mudelit 997 GT3 uue 3,6-liitrise 415 hj (305 kW) mootoriga. Etendus oli suurepärane. Autol kulus 0–100 km/h kiirendamiseks vaid 4,1 sekundit ja tippkiiruseks oli 311 km/h. Kolm aastat hiljem saabus uuendatud versioon, mis sisaldab 20 hobujõudu ja sensatsioonilisi valikuid, nagu dünaamilised mootorikinnitused ja pneumaatiliselt tõstetud esisild, et kompenseerida vähenenud kliirensit.

991 GT3 esitleti 2013. aasta Genfi autonäitusel. Pilk oli koheselt suunatud agressiivsematele joontele ja uuele 3,8-liitrisele 6-silindrilisele otsesissepritsele (DFI), mis andis 475 hj (349 kW) 8250 p/min juures. Doppelkupplung topeltsiduriga käigukast (PDK) lisas tagaratta roolimise funktsiooni. GT3 suutis 0–100 km/h kiirendada 3,5 sekundiga, veerandmiili aga 11,2 sekundiga kiirusel 203 km/h. 2017. aastal oli kord vapustava jõudlusega värskendatud versiooni 991.2 GT3 käes. Esimest korda saavutati 500 hj.

Ja nii jõuamegi Kosillia Porscheni, 992 GT3, mis tuli turule 2021. aasta veebruaris. 992 GT3 on varustatud uuendatud 4,0-liitrise kuuesilindrilise mootoriga, mis toodab 510 hj (375 kW) kiirusel 8400 p/min ja 470 Nm (347 naela ⋅ft) pöördemomenti 6250 p/min juures. 992 GT3 lendab 0–100 km/h 3,4 sekundiga. Tagatiival on hanekelaga sõrestikud, millel on suurem survejõud kui vanematel GT3 mudelitel. See on kõigi aegade kiireim, tippkiirus 320 km/h, seitsmekäiguline topeltsiduriga PDK käigukast või kuuekäiguline manuaal.

Videol olev auto, erepunane, vajas korralikku ülevaatust. Uhke GT3 nõudis koheselt ka šampooni ja põhjalikku puhastust konkreetse töökoja tootega. Kuigi see võib tunduda lihtsa tööna, hõlmab iga tegevus kõrgetasemelise varustuse ja suure kogemuse kasutamist. Kogunenud mustuse eemaldamiseks kasutas tehnik tolmuimejat. Pange tähele kinnijäänud lehtede väljatõmbamise raskusi. Seejärel tõsteti auto üles ja tõelistele entusiastidele on see suurepärane võimalus põhjaga lähemalt tutvuda ja kõikidele auto aerodünaamilistele lisadele. Perspektiiv on väga huvitav ja Larry Kosilla tutvustas kõiki ekstreemse superauto üksikasju.

Tööd tehakse kõige väiksemate detailidega, et ükski asi ei jääks kivi peale. Eesmärk on panna GT3 särama nagu kunagi varem. Auto punane värv on täpselt üles korjatud, et taastada mudeli endine hiilgus. Kosilla on meister. Uurige ka selle väga vana Mercedese pesu. Teine sensatsiooniline juhtum oli legendaarse Lamborghini Countachi autopesuga, mis jäeti 20 aastaks garaaži mädanema. Pane tähele, kuidas Kosilla lihvijat kasutab ja seejärel korpust poleerib. Pärast pikka ravi, märkame, et valguse all olev GT3 on muutunud läbipaistmatusest, mida me alguses imetlesime. Suure Õuna kuulsaim tehnik suutis Porsche särama panna, nagu oleks see just Stuttgardi tehasest välja tulnud. Enne ja pärast on märkamatu. Video lõpus paneb gaas taas naeratama. Jätame videot vaatama, ilma muid üksikasju avaldamata.

Leave a Comment

Your email address will not be published.