Need lendavalt lennukilt võetud tuled on kalalaevad |  Vilgub

Need lendavalt lennukilt võetud tuled on kalalaevad | Vilgub

Viimastel päevadel on mõned Ameerika meteoroloogi James Spanni Facebooki postitatud ja lennukipiloodile omistatud fotod pälvinud teistel saitidel palju tähelepanu ja tekitanud Redditis palju jälgitud arutelu. Piltidel on näha väga eredate punaste tulede murdumist läbi pilvepanga, mida täheldati varahommikul lennukilt, mis lendas umbes 11 000 meetri kõrgusel Vaikse ookeani põhjaosa kohal.

Spann, kes avaldab ja kommenteerib sageli teda jälgivate inimeste poolt talle saadetud fotosid, on välistanud, et tegu võib olla atmosfäärinähtusega, rääkimata mõnest veealusest vulkaanipurskest. Ja ta oletas, et valgusallikas võis pärineda avamere kalalaevadelt või sõjaväeõppustel osalenud laevadelt.

Nagu USA meteoroloogiliste ja ookeaniuuringutega tegeleva riikliku ookeani- ja atmosfääriameti (NOAA) endine administraator Spannile kinnitas, tuli valgus suure tõenäosusega kalalaevadelt, mis kasutavad kalmaari meelitamiseks ja püügiks väga võimsaid LED-lampe. ja sauruse haugi. Saurus on Vaikse ookeani endeemiline liik, kes ujub sageli pinnal ja on laialdaselt kasutusel Aasia köögis (sarnane Vahemerest püütava saurusega).

Spanni avaldatud fotodele lisatud videos muudab õhuvaatluse käigus värvi ka üks tuledest.

Lennu eeldatavad koordinaadid võimaldavad tõhusalt kontrollida laevade olemasolu ja püügitegevust märgitud kohas, päeval ja kellaajal. Uuring on võimalik tänu Leonardo DiCaprio fondi kaasrahastatava rahvusvahelise organisatsiooni Global Fishing Watch veebisaidile, mis vastutab merekeskkonna kaitsmise alase teadlikkuse tõstmise eest. See kasutab satelliittehnoloogiaid kalalaevade liikumise jälgimiseks ja nende tegevuse merel rekonstrueerimiseks, et avastada eeskirjade eiramisi.

Isegi NASA poolt pakutava Maa satelliidivaatluste süsteemi Worldview kaudu tehtud otsing võimaldab tuvastada tulesid lennukohas ja -päeval. Varem on nende kalapüügi jaoks kasutatavate lampide tekitatud roheliste tulede murdumist sageli isegi Rahvusvaheline Kosmosejaam jälginud.

Leave a Comment

Your email address will not be published.