"Masturbeerimine astronautidele keelatud", levib NASA inseneri lause üle maailma.  Aga nii see välja ei paista

“Masturbeerimine astronautidele keelatud”, levib NASA inseneri lause üle maailma. Aga nii see välja ei paista
Saama astronaudid Rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) pardale pääsemine ei nõua mitte ainult erakordset tehnilist ja füüsilist ettevalmistust, vaid ka ranget distsipliini. Järgida tuleb palju reegleid ja nende kõigi austamine pole sugugi lihtne. Viimastel tundidel on levimas kummaline astronautide keeld: masturbeerimine. Asjad on aga veidi erinevad sellest, kuidas neile räägitakse.

Samantha Cristoforetti, peaaegu seitse tundi kosmoseskäiku: ta on esimene Euroopa naine

Kas masturbeerimine on astronautidel keelatud?

See ei ole, nagu näiteks Metro.co.uk ekslikult kirjutab, astronautidele kehtestatud kirjalik reegel. Kõik sai alguse telesaatejuhi ja koomiku Conan O’Brieni taskuhäälingusaatest “Space Porn”. Saatejuht oli varem NASA-s töötanud insenerilt Smythe Mulikanilt küsinud, kas ta on kunagi saatnud ISS-i astronautidele pornograafilisi filme. Mees eitas seda kategooriliselt. Sel hetkel kostab vestluses sõnavahetus ja üks osalejatest selgitab: “Kui astronaut masturbeerib ja ejakuleerib, võib ta mõne kolleegi rasestuda”.

Kuidas läheb

Kuid seda ei öelnud mitte kosmoseinsener, vaid Conan O’Brieni külaliskoomik Matt Gourley. See fraas omistati aga ekslikult NASA-s töötanud teadlasele (võib-olla sellepärast, et koomiku nali poleks avalikkust eksperdi teadusliku seletuse osas intrigeerinud). See on tegelikult lihtne nali, mille lausus koomik, mitte Ameerika insener. Snopes, üks tähtsamaid faktide kontrollimise portaale maailmas, selgitab seda väga hästi.

Ajakirjanik Bonucci Kuule maandumise “biograaf”: “Oleme kosmoseturismiks valmis”

Seks ja masturbeerimine kosmoses

Sellest vaatenurgast poleks astronautidele tegelikke reegleid, kuigi astronautidevaheline seks ei ole soovitatav, kuna gravitatsiooni puudumine võib vererõhule avaldada. Masturbeerimist seevastu peetakse ohutuks ja teostatavaks. Muide, astronaut Michael Collins avaldas 1989. aasta raamatus, et arstid soovitasid võimalike eesnäärmeprobleemide vältimiseks kosmoses onaneerida. Venemaa aga läks veelgi kaugemale: 2020. aastal saatis kosmoseagentuur astronaut Valeri Poljakovile kõvad videod ning pakkus talle ka täispuhutavat nukku, millega 14 kuu jooksul orbiidil “mõnuhetki veeta”. Vene astronaut oli aga sellest “heldelisest pakkumisest” keeldunud.
Kosmoses seksi ja onaneerimise kohta puuduvad ametlikud ja avalikud viited. Kuid üks on kindel: ükski teadlane ei ole selgitanud, et eneseerootika on astronautidel keelatud, sest nad kardavad massilist kosmoserasedust.
Viimati uuendatud: esmaspäeval, 25. juulil 2022, kell 20:13© REPRODUKTSIOON RESERVEERITUD

Leave a Comment

Your email address will not be published.