Lotus Emira test, andmeleht, arvamused ja mõõtmed 3.5 V6 esimene väljaanne

Lotus Emira test, andmeleht, arvamused ja mõõtmed 3.5 V6 esimene väljaanne

Viimane ainult bensiini peal

Traditsiooni kohaselt algab tema nimi tähega E. Mõnes praeguseks kadunud keeles tähendab see “tema, kes juhib”. Alates Lotus Emira asendab ühe hoobiga kogu senise Lotuse toodangu (Elise, Exige ja Evora), seda võib tõlgendada nii, et auto sulgeb ajastu ja avab teise: see on uusim bensiinimootoriga töötav mudel (järgmine saab olema 100% elektriline) ja esimene täiesti uus Hiina ettevõtte Geely uue juhtimise all, mis võttis Briti kaubamärgi 2017. aastal üle.

Austa traditsioone

Tehnilisest vaatenurgast on Lotus Emira see on seotud maja uusimate mudelitega, mille raam on liimitud ja neetitud pressitud alumiiniumist. Lennunduslahendus, mis ühendab endas kerguse (raam kaalub umbes 100 kg) ja vastupidavuse. Ütlematagi selge, et mootor asub sõitja ja kaassõitja taga keskel. Madal, suur, toonides ja kompaktne, looklevate kujundite poolest paistab Lotus Emira silma ning on inspireeritud Evijast, 2000 hj elektrilisest sportautost, mis on debüüdi kõrval (loe siin uudised). Siiski pole tegemist disainiga, mis on eesmärk omaette, vaid aerodünaamiliste vajaduste dikteeritud. Näide? Pilud, mis nagu kriimustused lõikavad esikapotti, parandavad õhuvoolu haardumist kerega.

Tähelepanelik mugavuse suhtes

Kui jätta kõrvale aerodünaamiline efektiivsus, Lotus Emira see on ka vilgas auto, sest nagu kõik Lotus, kaalub see vähe. Isegi kui selle 1405 kg ei pääse maja kergemate sportautode hulka, on see kindlasti huvitav väärtus kupee jaoks, meie puhul mitmefraktsioonilise mootoriga ja kõigi nende omadustega, millest tänapäeval ei saa loobuda. Emira puhul tõstab Briti tootja õigupoolest latti, tuues end varem Evoraga vaid osaliselt läbi uuritud maastikule ehk superspoprtiivsete kupeede omale jah, aga valades neid välja ka igapäevaseks kasutamiseks. Lühidalt, aste kõrgem kui Elise ja Exige, mis on vähem altid kompromissidele jõudluse ja mugavuse vahel, sest nad on pühendunud puhastele sõiduhuvilistele (soovitavalt rajal), kuid millest uus mudel säilitab kõik need emotsioonid, mida Lotus teab. edastama.

Erinevalt äsja pensionile läinud mudelitest on Lotus Emira see on mugavam, mahukam (nime väärilise pakiruumiga), paremini viimistletud ja varustatud kõige sellega, mida oma kategooria autolt oodatakse. Istmed on suured ja mugavad, kaetud nahaga ja hästi profileeritud, et hoida keha ka kõige järsemate suunamuutuste korral. Ka digitaliseerimise tase vastab ootustele – rooli taga on 12,3-tolline ekraan, mis sisaldab kõiki näidikuid ja 10,25-tolline puuteekraan, millelt juhitakse pardateenuseid: alates automaatsest kliimaseadmest. , kuni ühendusteni telefonid. Vähemalt hetkel on aga Adas jätkuvalt puudu või turvasüsteemid nagu automaatne hädapidurdus ja hooldus sellisel viisil.

Valmis metsikuks minema

Mis ei muutu, on tunne, et oled päris sportauto roolis. Seal Lotus Emira kindlasti on tegemist mugava Gran turismoga, millega saab soovi korral “rahuldada” ja väikese gaasiga reisida, aga vali vaid Sport sõidurežiim (tunnelis klahv), et leida Lotus doc verve. Gaasihoob reageerib kergemini ja 3,5 V6 võimsusega 405 hj (Toyota päritolu ja juba Exige’ile ja Evorale paigaldatud) tõukab vihaselt kuni peaaegu 7000 p/min, ilma et see tänu mahukompressori väsimatule tööle kordagi vahele jääks. Kuuekäiguline manuaalkäigukast (pöördemomendimuunduriga automaat 2670 eurot) on kiire, täpne ja varasemast veidi manööverdusvõimelisem. See viimane detail muudab selle tavasõidul vähem väsitavaks (isegi kui sidur pole just kõige pehmem). Mõned puristid võivad aga kurta, et see on vähem tõene kui eelmine.

Rajal tunneb ta oma asju

Erinevalt Elise’st ja Exigest, mis on mõeldud rajal kasutamiseks või igal juhul pigem “ekstreemseks”, Lotus Emira emotsioonide andmiseks ei pea seda ilmtingimata viimase piirini viima. See muidugi ei tähenda, et äärekivide vahel ei oleks mugav. Vastupidi: Hetheli tehasest mööda lookleval katseringil näitas auto tõeliselt üllatavat väledust ja kogu Lotselt ootuspärast kurvide kiirust. Väga võimas ja ohutu pidurdamine, mis ei kahjusta stabiilsust isegi kõige kriitilisemates olukordades. Gaasipedaalile avaldatavat survet tuleb aga mõõta ettevaatlikult, sest V6 kiire reageerimine võib rataste juhtimisel esile kutsuda mõningase nõudliku libisemise, mida tuleb korrigeerida. Eriti Track režiimis ja seetõttu täielikult välja lülitatud elektrooniliste sõiduabivahendite puhul on vaja asjatundlikkust.

Juhtskript

Ülevoolav iseloom Lotus Emira see avaldus ka liikluseks avatud teedel läbiviidud katse osas. Kiires tempos sõitmine kitsastel maaradadel on tänu auto tähelepanuväärsele reageerimisvõimele elektrifitseeriv ja trajektoorimuutuste korral väga kiire. Kui miski, siis kui asfalt pole täiesti sile, võib roolisüsteemi kalduvus teekatte ebatasasusi “kopeerida” häirida. Pole paha, spordinaise jaoks aukude neeldumine. Ühesõnaga, emotsioonid on garanteeritud, kuid nende täielikuks nautimiseks tuleb alati olla väga kontsentreeritud. Teisest küljest räägime Lotusest. Ehk siis auto, mis nõuab väga intensiivset mehe-masina suhet ja ka parajalt “pingutust”, kuid mis omakorda võib anda tugevaid emotsioone.

Juba müügil

Seal Lotus Emira käivitusversioonis Esimene väljaanne testi 3,5 V6-ga on juba müügis 102 780 euroga. Standardsed Android Auto ja Apple CarPlay, püsikiiruse hoidja, nahksisu ja 20-tollised sepistatud veljed. Tellida saab ka Mercedes A35 AMG-lt saadud 360 hj 2.0 turbo ja topeltsiduriga käigukastiga mudelit: see maksab 95 480 eurot.

Meie arvates

EELISED
> Mugavus. Pole paha sportauto kohta.
> Giid. See on väga rahuldust pakkuv
> Liin. Sellel on võlu ja see paistab silma.

VEAD
> Adas. Puuduvad sõiduabivahendid nagu automaatne hädapidurdus.
> Käigu sisselülitamine. Sidur ei ole kerge. Mõnele puristile oleks meeldinud veidi kontrastsemad suhted.
> Juhtimine. See kipub kopeerima tee puudusi

Leave a Comment

Your email address will not be published.