Astrofotograafi suurepärane video Jupiterist ja kahest kuust Maalt

Astrofotograafi suurepärane video Jupiterist ja kahest kuust Maalt

of Jupiter kirjutasime hiljuti pärast James Webbi kosmoseteleskoobi avaldatud pilte, mis näitasid selle potentsiaali ka maailma objektide jaoks. Päikesesüsteem. Gaasihiiglane oli aga teiste missioonide peategelane, näiteks Juno, mis andis meile pilte ja põhiandmeid, et teada saada kuude süsteemi ja toimuvaid vastasmõjusid.

Jupiter

Jupiteri kujutis kuudega Io ja Ganymedes (allikas)

Hubble’i kosmoseteleskoop on samuti suutnud mitu korda tulistada Jupiter selle pika tööea jooksul. Mis saab aga siis, kui sul pole kosmoseteleskoobi või suure maapealse teleskoobi tehnoloogiat (aga isegi mitte selle lähedal tiirlevat sondi)? Aitäh astrofotograafile Matt Smith meil on ettekujutus sellest, mida on võimalik Maalt tööriistadega teha “suhteliselt” kättesaadav paljudele, isegi kui mitte absoluutses majanduslikus mõttes.

Jupiter ja astrofotograafi Maalt tehtud pildid

The video kestab paar sekundit, mis jätkub Jupiteravaldatud kanalites sotsiaalne alates Matt Smith, see on väga muljetavaldav. Kuigi ülaltoodud tööriistadele mõeldes pole see kõige määratletum, on see siiski üks “väike pidu silmadele” mida tasub vaadata ja jagada.

Eriti Smith on selgitanud et nende piltide jäädvustamiseks kasutati teleskoopi Celestron CGX-L C11 XLT (maksab ca 3000 eurot), atmosfääri dispersiooni korrektor ZWO ADC (160 eurot), fotoaparaat ZWO ASI 462 MC (370 eurot) ja a Powermate TeleVue 2x 50,8 mm (449 eurot). Nagu eespool kirjutatud, ei ole tegemist absoluutses mõttes majandusliku konfiguratsiooniga, aga ka amatöörvaldkonnas on palju kallimaid.

Video hõlmab ajavahemikku 4.40–6.00 (kohaliku aja järgi). Toorandmed võtavad u 102 GB seejärel proovida Matti Smithi avaldatud videotes ja piltides. Nagu astrofotograaf kirjutas “Jupiter täna hommikul, kui Io on teel ja Ganymedes tuleb tagant välja. Nüüd teame kõik, et Maa on lame, kuid Jupiter on ilmselgelt kerakujuline, nii ees kui taga tiirlevad kuud koos Io varjuga, mis on lahkudes pikenenud. Jupiteri nägu paremal pool”.

Lisaks Smithi irooniale võib tegelikult märgata üht planeedi kuude eripära, mis heidavad oma varju atmosfääri ülemistele kihtidele. See muudab Maalt avaneva vaate veelgi suurejoonelisemaks Jupiter. Avapildil on Io vari selgemini näha ka Suure Punase Laigu ümbruses.

Kingiideed, milleks raisata aega ja riskida vigade tegemisega?

KINGI HEA AMAZON
!

Leave a Comment

Your email address will not be published.